Rear Squeegee Blade: Rear Squeegee Blade, Premium Rubber, 31 in Overall Lg, Red
In Stock
$85.25
/each
Earn 85 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
DAYTON Rear Squeegee Blade: Rear Squeegee Blade, Pre...
Item 828VK2
$85.25
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | DAYTON |
| Overall Length | 31 in |
| Product Type | Rear Squeegee Blade |
| Material | Premium Rubber |
| Compatible Grainger Part Number | 55KM10, 460U42 |
| Fits Machine Size | 20 in |
| Overall Width | 2-3/8 in |
| Color | Red |
| Mfr. Model # | 828VK2 |
| Country of Origin | China (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Rear Squeegee Blade,Premium Rubber,Red