Rear Squeegee Blade: Rear Squeegee Blade, Rubber, 23 7/8 in Overall Lg, 1 3/8 in Overall Wd
In Stock
$18.25
/each
Earn 18 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
DAYTON Rear Squeegee Blade: Rear Squeegee Blade, Rub...
Item 828VJ8
$18.25
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | DAYTON |
| Compatible Grainger Part Number | 20HW28 |
| Color | Red |
| Fits Machine Size | 15 in |
| Overall Length | 23-7/8 in |
| Overall Width | 1-3/8 in |
| Product Type | Rear Squeegee Blade |
| Material | Rubber |
| Mfr. Model # | 828VJ8 |
| Country of Origin | China (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Rear Squeegee Blade,Rubber,Red