Extension Spring: 302 Stainless Steel, 3 1/2 in Free Lg, 0.063 in Wire Dia, 0.75 in O.D., 2 PK
In Stock
$23.47
/each
Earn 23 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
SPEC Extension Spring: 302 Stainless Steel, 3 1/2...
Item 828HA4
$23.47
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | SPEC |
| System of Measurement | Inch |
| Finish | Plain |
| Free Length | 3-1/2 in |
| Wire Diameter | 0.063 in |
| Spring Material | 302 Stainless Steel |
| Spring Rate | 1.67 lb/in |
| Extended Length | 9-3/64 in |
| Outside Diameter | 0.75 in |
| Mfr. Model # | H07500633500S |
| Country of Origin | China (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Extension Spring with Hook Ends,Package Quantity 2