Extension Spring: 302 Stainless Steel, 6 in Free Lg, 0.058 in Wire Dia, 0.36 in O.D., 3 PK
In Stock
$25.90
/each
Earn 25 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
SPEC Extension Spring: 302 Stainless Steel, 6 in F...
Item 828GT9
$25.90
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | SPEC |
| Finish | Plain |
| Extended Length | 9-1/64 in |
| System of Measurement | Inch |
| Spring Material | 302 Stainless Steel |
| Outside Diameter | 0.36 in |
| Spring Rate | 5.33 lb/in |
| Free Length | 6 in |
| Wire Diameter | 0.058 in |
| Mfr. Model # | H03600586000S |
| Country of Origin | China (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Extension Spring with Hook Ends,Package Quantity 3