Extension Spring: 302 Stainless Steel, 111.3 mm Free Lg, 1.1 mm Wire Dia, 12 mm O.D., 2 PK
In Stock
$26.35
/each
Earn 26 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
SPEC Extension Spring: 302 Stainless Steel, 111.3...
Item 828DZ5
$26.35
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | SPEC |
| Finish | Plain |
| Wire Diameter | 1.1 mm |
| Free Length | 111.3 mm |
| System of Measurement | Metric |
| Spring Rate | 0.12 N/mm |
| Extended Length | 334.5 mm |
| Spring Material | 302 Stainless Steel |
| Outside Diameter | 12 mm |
| Mfr. Model # | HM1201100111S |
| Country of Origin | China (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Extension Spring with Hook Ends,Package Quantity 2