Extension Spring: 302 Stainless Steel, 68 mm Free Lg, 0.9 mm Wire Dia, 10 mm O.D., 2 PK
In Stock
$24.92
/each
Earn 24 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
SPEC Extension Spring: 302 Stainless Steel, 68 mm...
Item 828DU5
$24.92
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | SPEC |
| Spring Rate | 0.12 N/mm |
| Extended Length | 206 mm |
| Outside Diameter | 10 mm |
| Free Length | 68 mm |
| Wire Diameter | 0.9 mm |
| Finish | Plain |
| Spring Material | 302 Stainless Steel |
| System of Measurement | Metric |
| Mfr. Model # | HM1000900068S |
| Country of Origin | China (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Extension Spring with Hook Ends,Package Quantity 2