Extension Spring: 302 Stainless Steel, 79.4 mm Free Lg, 1.2 mm Wire Dia, 8.5 mm O.D., 2 PK
In Stock
$26.95
/each
Earn 26 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
SPEC Extension Spring: 302 Stainless Steel, 79.4 m...
Item 828DR0
$26.95
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | SPEC |
| Free Length | 79.4 mm |
| Spring Material | 302 Stainless Steel |
| Spring Rate | 0.82 N/mm |
| Wire Diameter | 1.2 mm |
| Finish | Plain |
| System of Measurement | Metric |
| Outside Diameter | 8.5 mm |
| Extended Length | 129.1 mm |
| Mfr. Model # | HM0851200079S |
| Country of Origin | China (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Extension Spring with Hook Ends,Package Quantity 2