Extension Spring: 302 Stainless Steel, 63.9 mm Free Lg, 0.63 mm Wire Dia, 7 mm O.D., 2 PK
In Stock
$22.72
/each
Earn 22 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
SPEC Extension Spring: 302 Stainless Steel, 63.9 m...
Item 828DK2
$22.72
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | SPEC |
| Extended Length | 206.4 mm |
| Outside Diameter | 7 mm |
| Wire Diameter | 0.63 mm |
| Free Length | 63.9 mm |
| Finish | Plain |
| Spring Material | 302 Stainless Steel |
| Spring Rate | 0.06 N/mm |
| System of Measurement | Metric |
| Mfr. Model # | HM0700630064S |
| Country of Origin | China (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Extension Spring with Hook Ends,Package Quantity 2