Extension Spring: 302 Stainless Steel, 77.6 mm Free Lg, 0.63 mm Wire Dia, 4.5 mm O.D., 2 PK
In Stock
$20.09
/each
Earn 20 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
SPEC Extension Spring: 302 Stainless Steel, 77.6 m...
Item 828DA4
$20.09
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | SPEC |
| Wire Diameter | 0.63 mm |
| Finish | Plain |
| Free Length | 77.6 mm |
| Outside Diameter | 4.5 mm |
| Spring Material | 302 Stainless Steel |
| System of Measurement | Metric |
| Spring Rate | 0.21 N/mm |
| Extended Length | 136 mm |
| Mfr. Model # | HM0450630078S |
| Country of Origin | China (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Extension Spring with Hook Ends,Package Quantity 2