Extension Spring: 302 Stainless Steel, 15.9 mm Free Lg, 0.63 mm Wire Dia, 4.5 mm O.D., 2 PK
In Stock
$19.64
/each
Earn 19 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
SPEC Extension Spring: 302 Stainless Steel, 15.9 m...
Item 828D99
$19.64
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | SPEC |
| Free Length | 15.9 mm |
| Wire Diameter | 0.63 mm |
| Extended Length | 24.9 mm |
| System of Measurement | Metric |
| Outside Diameter | 4.5 mm |
| Finish | Plain |
| Spring Rate | 1.44 N/mm |
| Spring Material | 302 Stainless Steel |
| Mfr. Model # | HM0450630016S |
| Country of Origin | China (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Extension Spring with Hook Ends,Package Quantity 2