Extension Spring: 302 Stainless Steel, 9.9 mm Free Lg, 0.55 mm Wire Dia, 3.5 mm O.D., 2 PK
In Stock
$19.64
/each
Earn 19 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
SPEC Extension Spring: 302 Stainless Steel, 9.9 mm...
Item 828D77
$19.64
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | SPEC |
| Free Length | 9.9 mm |
| Spring Rate | 3.02 N/mm |
| Spring Material | 302 Stainless Steel |
| Wire Diameter | 0.55 mm |
| System of Measurement | Metric |
| Finish | Plain |
| Outside Diameter | 3.5 mm |
| Extended Length | 13.6 mm |
| Mfr. Model # | HM0350550010S |
| Country of Origin | China (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Extension Spring with Hook Ends,Package Quantity 2