Extension Spring: 302 Stainless Steel, 44.5 mm Free Lg, 0.5 mm Wire Dia, 3.5 mm O.D., 2 PK
In Stock
$19.95
/each
Earn 19 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
SPEC Extension Spring: 302 Stainless Steel, 44.5 m...
Item 828D73
$19.95
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | SPEC |
| Spring Material | 302 Stainless Steel |
| Spring Rate | 0.25 N/mm |
| Wire Diameter | 0.5 mm |
| Extended Length | 76 mm |
| Outside Diameter | 3.5 mm |
| System of Measurement | Metric |
| Free Length | 44.5 mm |
| Finish | Plain |
| Mfr. Model # | HM0350500045S |
| Country of Origin | China (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Extension Spring with Hook Ends,Package Quantity 2