Extension Spring: 302 Stainless Steel, 6 1/2 in Free Lg, 0.177 in Wire Dia, 1.5 in O.D., 2 PK
In Stock
$46.55
/each
Earn 46 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
SPEC Extension Spring: 302 Stainless Steel, 6 1/2...
Item 828AP4
$46.55
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | SPEC |
| Spring Material | 302 Stainless Steel |
| Finish | Plain |
| System of Measurement | Inch |
| Extended Length | 10-13/32 in |
| Outside Diameter | 1.5 in |
| Spring Rate | 23.66 lb/in |
| Free Length | 6-1/2 in |
| Wire Diameter | 0.177 in |
| Mfr. Model # | H15001776500S |
| Country of Origin | China (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Extension Spring with Hook Ends,Package Quantity 2