Constant Force Spring: 301 Stainless Steel, 35 in Extended Lg, 1.36 in Inside Dia, 5 PK
In Stock
$132.55
/each
Earn 132 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
SPEC Constant Force Spring: 301 Stainless Steel, 3...
Item 827X72
$132.55
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | SPEC |
| Inside Diameter | 1.36 in |
| Material | 301 Stainless Steel |
| Width | 5/8 in |
| Extended Length | 35 in |
| Lifecycles | 25,000 |
| Finish | Plain |
| Thickness | 0.01 in |
| System of Measurement | Inch |
| Mfr. Model # | CF0350146 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Constant Force Spring, 301 SS,Package Quantity5