Pre-Cut Label Stock Roll: Tamper Indicating, 1 29/32 in x 1 29/32 in, 1 29/32 in x 1 29/32 in
In Stock
$169.25
/each
Earn 169 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: Tamper Indicating,...
Item 803U99
$169.25
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Label Height | 1-29/32 in |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Label Material | Vinyl |
| Compatible Mfr Part Number | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Label Width | 1-29/32 in |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803TU0, 52HJ90, 52HJ91, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, 493P74, 60EX35, 60EX34, 60EX31, 60EX30, 803TT2, 803TT3, 60EX29, 803TT4, 60EX28, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TT1 |
| Printer Series Compatibility | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Indicating Properties | Tamper Indicating |
| Label Color | Silver |
| Roll Length | 1-29/32 in |
| Roll Width | 1-29/32 in |
| Mfr. Model # | M6-37-362 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 493P74, 52HJ90, 52HJ91, 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 60EX30, 60EX31, 60EX34, 60EX35, 803TT1, 803TT2, 803TT3, 803TT4, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TU0, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, Compatible Mfr Part Number BMP61, BMP71 (with Media Adapter), M610, M611, M710 (with Media Adapter), Label Color Silver, Label Finish Gloss, Label Height 1 29/32 in, Label Material Vinyl, Label Width 1 29/32 in