Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 19/32 in x 19/32 in, 19/32 in x 19/32 in, Clear, -94°F to 212°F
In Stock
$216.25
/each
Earn 216 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 19/32 in...
Item 803U81
$216.25
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Label Shape | Rectangle |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Material Properties | Autoclavable, Halogen-Free |
| Printer Series Compatibility | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Label Width | 19/32 in |
| Compatible Grainger Part Number | 60EX35, 60EX34, 60EX31, 60EX30, 803TT2, 803TT3, 60EX29, 803TT4, 803TT5, 60EX28, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TT1, 5UCU5, 803TU0, 52HJ90, 52HJ91, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, 493P74 |
| Roll Length | 19/32 in |
| Roll Width | 19/32 in |
| Label Material | Polyester |
| Adhesive Properties | Aggressive Adhesive, Permanent Adhesive |
| Label Height | 19/32 in |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Compatible Mfr Part Number | BMP61, M710 (with Media Adapter), BMP71 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Label Color | Clear |
| Mfr. Model # | M6-52-430 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 493P74, 52HJ90, 52HJ91, 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 60EX30, 60EX31, 60EX34, 60EX35, 803TT1, 803TT2, 803TT3, 803TT4, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TU0, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, Compatible Mfr Part Number BMP61, BMP71 (with Media Adapter), M610, M611, M710 (with Media Adapter), Label Color Clear, Label Finish Gloss, Label Height 19/32 in, Label Material Polyester, Label Width 19/32 in