Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 3/4 in x 1 1/2 in, 3/4 in x 3/4 in, Autoclavable Polyester
In Stock
$210.00
/each
Earn 210 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 3/4 in x...
Item 803U78
$210.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Label Height | 3/4 in |
| Roll Length | 3/4 in |
| Compatible Mfr Part Number | BMP61, M710 (with Media Adapter), BMP71 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Label Material | Polyester |
| Label Color | Clear |
| Roll Width | 3/4 in |
| Adhesive Properties | Aggressive Adhesive, Permanent Adhesive |
| Label Shape | Rectangle |
| Material Properties | Autoclavable, Halogen-Free |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Compatible Grainger Part Number | 60EX35, 60EX34, 60EX31, 60EX30, 803TT2, 803TT3, 803TT4, 60EX29, 60EX28, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TT1, 5UCU5, 803TU0, 52HJ90, 52HJ91, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, 493P74 |
| Label Width | 1-1/2 in |
| Printer Series Compatibility | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Mfr. Model # | M6-30-430 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 493P74, 52HJ90, 52HJ91, 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 60EX30, 60EX31, 60EX34, 60EX35, 803TT1, 803TT2, 803TT3, 803TT4, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TU0, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, Compatible Mfr Part Number BMP61, BMP71 (with Media Adapter), M610, M611, M710 (with Media Adapter), Label Color Clear, Label Finish Gloss, Label Height 3/4 in, Label Material Polyester, Label Width 1 1/2 in