Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 3/4 in x 3/4 in, 3/4 in x 3/4 in, Autoclavable Polyester, White
In Stock
$103.95
/each
Earn 103 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 3/4 in x...
Item 803U77
$103.95
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Label Shape | Rectangle |
| Printer Series Compatibility | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Roll Width | 3/4 in |
| Compatible Mfr Part Number | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Label Height | 3/4 in |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Label Color | White |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Label Material | Polyester |
| Roll Length | 3/4 in |
| Label Width | 3/4 in |
| Material Properties | Autoclavable, Halogen-Free |
| Adhesive Properties | Aggressive Adhesive, Permanent Adhesive |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803TU0, 52HJ90, 52HJ91, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, 493P74, 60EX35, 60EX34, 60EX31, 60EX30, 803TT2, 803TT3, 60EX29, 803TT4, 803TT5, 60EX28, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TT1 |
| Mfr. Model # | M6-30-423 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 493P74, 52HJ90, 52HJ91, 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 60EX30, 60EX31, 60EX34, 60EX35, 803TT1, 803TT2, 803TT3, 803TT4, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TU0, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, Compatible Mfr Part Number BMP61, BMP71 (with Media Adapter), M610, M611, M710 (with Media Adapter), Label Color White, Label Finish Gloss, Label Height 3/4 in, Label Material Polyester, Label Width 3/4 in