Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 3 in x 3 in, 3 in x 3 in, Autoclavable Polyester, Clear
In Stock
$187.50
/each
Earn 187 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 3 in x 3...
Item 803U76
$187.50
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Printer Series Compatibility | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Compatible Grainger Part Number | 60EX35, 60EX34, 60EX31, 60EX30, 803TT2, 803TT3, 803TT4, 60EX29, 60EX28, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TT1, 5UCU5, 803TU0, 52HJ90, 52HJ91, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, 493P74 |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Label Color | Clear |
| Adhesive Properties | Aggressive Adhesive, Permanent Adhesive |
| Roll Width | 3 in |
| Roll Length | 3 in |
| Material Properties | Autoclavable, Halogen-Free |
| Label Width | 3 in |
| Label Height | 3 in |
| Compatible Mfr Part Number | BMP61, M710 (with Media Adapter), BMP71 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Label Material | Polyester |
| Label Shape | Rectangle |
| Mfr. Model # | M6-22-430 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 493P74, 52HJ90, 52HJ91, 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 60EX30, 60EX31, 60EX34, 60EX35, 803TT1, 803TT2, 803TT3, 803TT4, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TU0, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, Compatible Mfr Part Number BMP61, BMP71 (with Media Adapter), M610, M611, M710 (with Media Adapter), Label Color Clear, Label Finish Gloss, Label Height 3 in, Label Material Polyester, Label Width 3 in