Pre-Cut Label Stock Roll: Tamper Indicating, 1 29/32 in x 3 in, 3 in x 1 29/32 in, Silver (Gloss)
In Stock
$167.25
/each
Earn 167 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: Tamper Indicating,...
Item 803U46
$167.25
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Roll Length | 1-29/32 in |
| Label Height | 1-29/32 in |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803V06, 803V07, 60EX29, 803TT5, 60EX28, 803TT6, 803TT7 |
| Printer Series Compatibility | M710, BMP71 |
| Indicating Properties | Tamper Indicating |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Label Color | Silver |
| Label Material | Vinyl |
| Roll Width | 3 in |
| Compatible Mfr Part Number | M710, BMP71 |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Label Width | 3 in |
| Mfr. Model # | M7-37-362 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803V06, 803V07, Compatible Mfr Part Number BMP71, M710, Label Color Silver, Label Finish Gloss, Label Height 1 29/32 in, Label Material Vinyl, Label Width 3 in, Labels per Roll 100, Printer Series Compatibility BMP71, M710, Vial/Tube Size Not Applicable, Adhesive Properties Permanent Adhesive, Material Properties Metallic, Permanent Adhesive, Tamper Evident