Pre-Cut Label Stock Roll: Tamper Indicating, 1 1/2 in x 1 1/2 in, 1 1/2 in x 1 in, Silver (Gloss)
In Stock
$153.00
/each
Earn 153 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: Tamper Indicating,...
Item 803U45
$153.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Label Material | Vinyl |
| Printer Series Compatibility | M710, BMP71 |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Compatible Mfr Part Number | M710, BMP71 |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Indicating Properties | Tamper Indicating |
| Roll Width | 1-1/2 in |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803V06, 803V07, 60EX29, 803TT5, 60EX28, 803TT6, 803TT7 |
| Label Color | Silver |
| Label Width | 1-1/2 in |
| Roll Length | 1 in |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Label Height | 1-1/2 in |
| Mfr. Model # | M7-31-362 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803V06, 803V07, Compatible Mfr Part Number BMP71, M710, Label Color Silver, Label Finish Gloss, Label Height 1 1/2 in, Label Material Vinyl, Label Width 1 1/2 in, Labels per Roll 250, Printer Series Compatibility BMP71, M710, Vial/Tube Size Not Applicable, Adhesive Properties Permanent Adhesive