Pre-Cut Label Stock Roll: 1/2 in x 1 in, 1 in x 1/2 in, Vinyl with Permanent Acrylic Adhesive
In Stock
$189.75
/each
Earn 189 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 1/2 in x 1 in, 1 in...
Item 803U42
$189.75
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Roll Width | 1 in |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803V06, 803V07, 60EX29, 803TT5, 60EX28, 803TT6, 803TT7 |
| Label Material | Vinyl |
| Label Width | 1 in |
| Roll Length | 1/2 in |
| Compatible Mfr Part Number | M710, BMP71 |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Label Color | Silver |
| Printer Series Compatibility | M710, BMP71 |
| Label Height | 1/2 in |
| Mfr. Model # | M7-17-362 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803V06, 803V07, Compatible Mfr Part Number BMP71, M710, Label Color Silver, Label Finish Gloss, Label Height 1/2 in, Label Material Vinyl, Label Width 1 in, Labels per Roll 500, Printer Series Compatibility BMP71, M710, Adhesive Properties Permanent Adhesive, Material Properties Vinyl, Material Series B-362, Recommended Ribbon M7-R6000