Pre-Cut Label Stock Roll: 1/4 in x 3/4 in, 3/4 in, Polyimide, Permanent Adhesive, White (Gloss)
In Stock
$390.75
/each
Earn 390 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 1/4 in x 3/4 in, 3/...
Item 803U38
$390.75
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Label Color | White |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803V06, 803V07, 60EX29, 803TT5, 60EX28, 803TT6, 803TT7 |
| Label Height | 1/4 in |
| Label Material | Polyimide |
| Roll Width | 3/4 in |
| For Print Method | Thermal Transfer |
| Label Width | 3/4 in |
| Compatible Mfr Part Number | M710, BMP71 |
| Printer Series Compatibility | M710, BMP71 |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Mfr. Model # | M7-10-727 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803V06, 803V07, Compatible Mfr Part Number BMP71, M710, Label Color White, Label Finish Gloss, Label Height 1/4 in, Label Material Polyimide, Label Width 3/4 in, Labels per Roll 750, Printer Series Compatibility BMP71, M710, Adhesive Properties Permanent Adhesive, Material Properties Polyimide, Material Series B-727, Recommended Ribbon M7-R6000