Pre-Cut Label Stock Roll: 13/64 in x 21/32 in, 21/32 in x 13/64 in, Polyimide, Permanent Adhesive
In Stock
$432.25
/each
Earn 432 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 13/64 in x 21/32 in...
Item 803U32
$432.25
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Label Color | Yellow |
| For Print Method | Thermal Transfer |
| Roll Width | 21/32 in |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803V06, 803V07, 60EX29, 60EX28, 803TT5, 803TT6, 803TT7 |
| Label Height | 13/64 in |
| Compatible Mfr Part Number | M710, BMP71 |
| Roll Length | 13/64 in |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Label Width | 21/32 in |
| Label Material | Polyimide |
| Printer Series Compatibility | M710, BMP71 |
| Mfr. Model # | M7-9-724 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803V06, 803V07, Compatible Mfr Part Number BMP71, M710, Label Color Yellow, Label Finish Matte, Label Height 13/64 in, Label Material Polyimide, Label Width 21/32 in, Labels per Roll 750, Printer Series Compatibility BMP71, M710, Vial/Tube Size Not Applicable, Adhesive Properties Permanent Adhesive, Material Properties Heat Resistant, Permanent Adhesive