Pre-Cut Label Stock Roll: 1/4 in x 1/4 in, 1/4 in x 1/4 in, Polyimide, Permanent Adhesive
In Stock
$134.60
/each
Earn 134 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 1/4 in x 1/4 in, 1/...
Item 803U29
$134.60
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Compatible Mfr Part Number | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Label Color | Yellow |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Label Width | 1/4 in |
| Label Material | Polyimide |
| Label Height | 1/4 in |
| Printer Series Compatibility | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803TU0, 52HJ90, 52HJ91, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, 493P74, 60EX35, 60EX34, 60EX31, 60EX30, 803TT2, 803TT3, 803TT4, 60EX29, 60EX28, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TT1 |
| For Print Method | Thermal Transfer |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Roll Length | 1/4 in |
| Roll Width | 1/4 in |
| Mfr. Model # | M6-2-724 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 493P74, 52HJ90, 52HJ91, 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 60EX30, 60EX31, 60EX34, 60EX35, 803TT1, 803TT2, 803TT3, 803TT4, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TU0, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, Compatible Mfr Part Number BMP61, BMP71 (with Media Adapter), M610, M611, M710 (with Media Adapter), Label Color Yellow, Label Finish Matte, Label Height 1/4 in, Label Material Polyimide, Label Width 1/4 in