Pre-Cut Label Stock Roll: 1 in x 1 in, 1 in x 3/8 in, Polyimide, Permanent Adhesive, Yellow (Matte)
In Stock
$489.25
/each
Earn 489 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 1 in x 1 in, 1 in x...
Item 803U25
$489.25
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Label Width | 1 in |
| Roll Length | 3/8 in |
| Label Height | 1 in |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| For Print Method | Thermal Transfer |
| Compatible Mfr Part Number | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803TU0, 52HJ90, 52HJ91, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, 493P74, 60EX35, 60EX34, 60EX31, 60EX30, 803TT2, 803TT3, 803TT4, 60EX29, 803TT5, 60EX28, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TT1 |
| Label Material | Polyimide |
| Printer Series Compatibility | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Roll Width | 1 in |
| Label Color | Yellow |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Mfr. Model # | M6-16-724 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 493P74, 52HJ90, 52HJ91, 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 60EX30, 60EX31, 60EX34, 60EX35, 803TT1, 803TT2, 803TT3, 803TT4, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TU0, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, Compatible Mfr Part Number BMP61, BMP71 (with Media Adapter), M610, M611, M710 (with Media Adapter), Label Color Yellow, Label Finish Matte, Label Height 1 in, Label Material Polyimide, Label Width 1 in