Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 1/2 in x 1/2 in, 1/2 in x 1/2 in, Cryogenic Polyester
In Stock
$189.75
/each
Earn 189 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 1/2 in x...
Item 803TZ5
$189.75
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Label Material | Polyester |
| Label Height | 1/2 in |
| Label Color | Orange, White |
| Compatible Mfr Part Number | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Printer Series Compatibility | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Roll Length | 1/2 in |
| Roll Width | 1/2 in |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Label Width | 1/2 in |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803TU0, 52HJ90, 52HJ91, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, 493P74, 60EX35, 60EX34, 60EX31, 60EX30, 803TT2, 803TT3, 803TT4, 60EX29, 60EX28, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TT1 |
| Label Shape | Rectangle |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Material Properties | Cryogenic |
| Mfr. Model # | M6-17-494-OR |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 493P74, 52HJ90, 52HJ91, 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 60EX30, 60EX31, 60EX34, 60EX35, 803TT1, 803TT2, 803TT3, 803TT4, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TU0, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, Compatible Mfr Part Number BMP61, BMP71 (with Media Adapter), M610, M611, M710 (with Media Adapter), Label Color Orange, White, Label Finish Gloss, Label Height 1/2 in, Label Material Polyester, Label Width 1/2 in