Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 1/2 in x 1 in, 1 in x 1/2 in, Cryogenic Polyester, Green/White
In Stock
$189.75
/each
Earn 189 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 1/2 in x...
Item 803TZ4
$189.75
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Label Color | Green, White |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Roll Length | 1/2 in |
| Label Width | 1 in |
| Material Properties | Cryogenic |
| Label Material | Polyester |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Label Shape | Rectangle |
| Compatible Mfr Part Number | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803TU0, 52HJ90, 52HJ91, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, 493P74, 60EX35, 60EX34, 60EX31, 60EX30, 803TT2, 803TT3, 60EX29, 803TT4, 60EX28, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TT1 |
| Roll Width | 1 in |
| Label Height | 1/2 in |
| Printer Series Compatibility | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Mfr. Model # | M6-17-494-GN |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 493P74, 52HJ90, 52HJ91, 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 60EX30, 60EX31, 60EX34, 60EX35, 803TT1, 803TT2, 803TT3, 803TT4, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TU0, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, Compatible Mfr Part Number BMP61, BMP71 (with Media Adapter), M610, M611, M710 (with Media Adapter), Label Color Green, White, Label Finish Gloss, Label Height 1/2 in, Label Material Polyester, Label Width 1 in