Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 1/2 in x 1/2 in, 1/2 in x 1/2 in, Cryogenic Polyester
In Stock
$189.75
/each
Earn 189 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 1/2 in x...
Item 803TZ3
$189.75
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Label Shape | Rectangle |
| Printer Series Compatibility | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Label Width | 1/2 in |
| Roll Width | 1/2 in |
| Compatible Mfr Part Number | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Label Material | Polyester |
| Material Properties | Cryogenic |
| Label Height | 1/2 in |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803TU0, 52HJ90, 52HJ91, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, 493P74, 60EX35, 60EX34, 60EX31, 60EX30, 803TT2, 803TT3, 803TT4, 60EX29, 803TT5, 60EX28, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TT1 |
| Roll Length | 1/2 in |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Label Color | Blue, White |
| Mfr. Model # | M6-17-494-BL |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 493P74, 52HJ90, 52HJ91, 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 60EX30, 60EX31, 60EX34, 60EX35, 803TT1, 803TT2, 803TT3, 803TT4, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TU0, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, Compatible Mfr Part Number BMP61, BMP71 (with Media Adapter), M610, M611, M710 (with Media Adapter), Label Color Blue, White, Label Finish Gloss, Label Height 1/2 in, Label Material Polyester, Label Width 1/2 in