Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 1 1/2 in x 1 1/2 in, 1 1/2 in x 1 1/2 in, Vinyl, White
In Stock
$204.00
/each
Earn 204 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 1 1/2 in...
Item 803TZ2
$204.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Compatible Mfr Part Number | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Roll Width | 1-1/2 in |
| Roll Length | 1-1/2 in |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Label Color | White |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803TU0, 52HJ90, 52HJ91, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, 493P74, 60EX35, 60EX34, 60EX31, 60EX30, 803TT2, 803TT3, 60EX29, 803TT4, 60EX28, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TT1 |
| Label Height | 1-1/2 in |
| Label Shape | Rectangle |
| Label Width | 1-1/2 in |
| Printer Series Compatibility | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Label Material | Vinyl |
| Adhesive Properties | Aggressive Adhesive, Permanent Adhesive |
| Mfr. Model # | M6-1400-595-WT |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 493P74, 52HJ90, 52HJ91, 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 60EX30, 60EX31, 60EX34, 60EX35, 803TT1, 803TT2, 803TT3, 803TT4, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TU0, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, Compatible Mfr Part Number BMP61, BMP71 (with Media Adapter), M610, M611, M710 (with Media Adapter), Label Color White, Label Finish Gloss, Label Height 1 1/2 in, Label Material Vinyl, Label Width 1 1/2 in