Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 1/4 in x 1/4 in, 1/4 in x 1/4 in, Autoclavable Polyester, Clear
In Stock
$178.75
/each
Earn 178 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 1/4 in x...
Item 803TZ1
$178.75
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Label Color | Clear |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Label Material | Polyester |
| Printer Series Compatibility | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Compatible Mfr Part Number | BMP61, M710 (with Media Adapter), BMP71 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Adhesive Properties | Aggressive Adhesive, Permanent Adhesive |
| Roll Width | 1/4 in |
| Label Height | 1/4 in |
| Label Width | 1/4 in |
| Compatible Grainger Part Number | 60EX35, 60EX34, 60EX31, 60EX30, 803TT2, 803TT3, 803TT4, 60EX29, 60EX28, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TT1, 5UCU5, 803TU0, 52HJ90, 52HJ91, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, 493P74 |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Label Shape | Rectangle |
| Roll Length | 1/4 in |
| Material Properties | Autoclavable, Halogen-Free |
| Mfr. Model # | M6-10-430 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 493P74, 52HJ90, 52HJ91, 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 60EX30, 60EX31, 60EX34, 60EX35, 803TT1, 803TT2, 803TT3, 803TT4, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TU0, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, Compatible Mfr Part Number BMP61, BMP71 (with Media Adapter), M610, M611, M710 (with Media Adapter), Label Color Clear, Label Finish Gloss, Label Height 1/4 in, Label Material Polyester, Label Width 1/4 in