Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 3 in x 3 in, 3 in x 1 29/32 in, Polyester, Silver, 100 Labels
In Stock
$119.55
/each
Earn 119 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 3 in x 3...
Item 803TZ0
$119.55
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Label Color | Silver |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Label Shape | Rectangle |
| Label Material | Polyester |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Label Height | 3 in |
| Roll Width | 3 in |
| Compatible Mfr Part Number | M710 |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803V06, 803V07, 60EX29, 60EX28, 803TT5, 803TT6, 803TT7 |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Roll Length | 1-29/32 in |
| Material Properties | Metal Detectable, Halogen-Free |
| Label Width | 3 in |
| Printer Series Compatibility | M710 |
| Mfr. Model # | M7-37-435 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803V06, 803V07, Compatible Mfr Part Number M710, Label Color Silver, Label Finish Gloss, Label Height 3 in, Label Material Polyester, Label Width 3 in, Labels per Roll 100, Printer Series Compatibility M710, Vial/Tube Size Not Applicable, Adhesive Properties Permanent Adhesive, Material Properties Halogen-Free, Metal Detectable, Material Series B-435A