Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 1/2 in x 1 in, 1 in x 1/2 in, Polyester, Silver, -94°F to 266°F
In Stock
$132.50
/each
Earn 132 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 1/2 in x...
Item 803TY9
$132.50
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Printer Series Compatibility | M710 |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Roll Length | 1/2 in |
| Label Color | Silver |
| Compatible Mfr Part Number | M710 |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803V06, 803V07, 60EX29, 60EX28, 803TT5, 803TT6, 803TT7 |
| Roll Width | 1 in |
| Label Shape | Rectangle |
| Label Height | 1/2 in |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Label Width | 1 in |
| Label Material | Polyester |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Material Properties | Metal Detectable, Halogen-Free |
| Mfr. Model # | M7-17-435 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803V06, 803V07, Compatible Mfr Part Number M710, Label Color Silver, Label Finish Gloss, Label Height 1/2 in, Label Material Polyester, Label Width 1 in, Labels per Roll 500, Printer Series Compatibility M710, Vial/Tube Size Not Applicable, Adhesive Properties Permanent Adhesive, Material Properties Halogen-Free, Metal Detectable, Material Series B-435A