Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 3/4 in x 3/4 in, 3/4 in x 3/4 in, Polyester, Silver, 250 Labels
In Stock
$118.95
/each
Earn 118 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 3/4 in x...
Item 803TY8
$118.95
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803V06, 803V07, 60EX29, 803TT5, 60EX28, 803TT6, 803TT7 |
| Printer Series Compatibility | M710 |
| Compatible Mfr Part Number | M710 |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Material Properties | Metal Detectable, Halogen-Free |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Label Material | Polyester |
| Label Color | Silver |
| Roll Width | 3/4 in |
| Roll Length | 3/4 in |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Label Shape | Rectangle |
| Label Width | 3/4 in |
| Label Height | 3/4 in |
| Mfr. Model # | M7-30-435 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803V06, 803V07, Compatible Mfr Part Number M710, Label Color Silver, Label Finish Gloss, Label Height 3/4 in, Label Material Polyester, Label Width 3/4 in, Labels per Roll 250, Printer Series Compatibility M710, Vial/Tube Size Not Applicable, Adhesive Properties Permanent Adhesive, Material Properties Halogen-Free, Metal Detectable, Material Series B-435A