Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 2 in x 2 in, 2 in x 2 in, Polyester, Silver, -94°F to 266°F
In Stock
$77.30
/each
Earn 77 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 2 in x 2...
Item 803TY6
$77.30
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Compatible Grainger Part Number | 803V06, 803V07, 803TT5, 803TT6, 803TT7 |
| Roll Width | 2 in |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Label Width | 2 in |
| Printer Series Compatibility | M710 |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Material Properties | Metal Detectable, Halogen-Free |
| Label Height | 2 in |
| Label Material | Polyester |
| Compatible Mfr Part Number | M710 |
| Label Shape | Rectangle |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Roll Length | 2 in |
| Label Color | Silver |
| Mfr. Model # | M7-20-435 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803V06, 803V07, Compatible Mfr Part Number M710, Label Color Silver, Label Finish Gloss, Label Height 2 in, Label Material Polyester, Label Width 2 in, Labels per Roll 100, Printer Series Compatibility M710, Vial/Tube Size Not Applicable, Adhesive Properties Permanent Adhesive, Material Properties Halogen-Free, Metal Detectable, Material Series B-435A, Recommended Ribbon M7-R6000