Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 2 in x 2 in, 2 in x 2 in, Polyester, White, -40°F to 248°F
In Stock
$234.50
/each
Earn 234 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 2 in x 2...
Item 803TY5
$234.50
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Compatible Mfr Part Number | M710 |
| Compatible Grainger Part Number | 803V06, 803V07, 803TT5, 803TT6, 803TT7 |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Label Color | White |
| Material Properties | Halogen-Free |
| Adhesive Properties | Aggressive Adhesive, Permanent Adhesive |
| Label Material | Polyester |
| Printer Series Compatibility | M710 |
| Adhesive Material | Rubber |
| Roll Width | 2 in |
| Label Shape | Rectangle |
| Label Width | 2 in |
| Label Height | 2 in |
| Roll Length | 2 in |
| Mfr. Model # | M7-214-483 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803V06, 803V07, Compatible Mfr Part Number M710, Label Color White, Label Finish Gloss, Label Height 2 in, Label Material Polyester, Label Width 2 in, Labels per Roll 250, Printer Series Compatibility M710, Vial/Tube Size Not Applicable, Adhesive Properties Aggressive Adhesive, Permanent Adhesive, Material Properties Halogen-Free, Material Series B-483A