Pre-Cut Label Stock Roll: 29/32 in x 29/32 in, 29/32 in x 29/32 in, Autoclavable Polyester, White
In Stock
$134.55
/each
Earn 134 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 29/32 in x 29/32 in...
Item 803TN4
$134.55
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Label Color | White |
| Material Properties | Autoclavable |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803TU0, 52HJ90, 52HJ91, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, 493P74, 60EX35, 60EX34, 60EX31, 60EX30, 803TT2, 803TT3, 803TT4, 60EX29, 803TT5, 60EX28, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TT1 |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Compatible Mfr Part Number | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Printer Series Compatibility | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Label Width | 29/32 in |
| Label Height | 29/32 in |
| Roll Length | 29/32 in |
| Label Material | Polyester |
| Roll Width | 29/32 in |
| Mfr. Model # | M6-97-481 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 493P74, 52HJ90, 52HJ91, 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 60EX30, 60EX31, 60EX34, 60EX35, 803TT1, 803TT2, 803TT3, 803TT4, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TU0, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, Compatible Mfr Part Number BMP61, BMP71 (with Media Adapter), M610, M611, M710 (with Media Adapter), Label Color White, Label Finish Matte, Label Height 29/32 in, Label Material Polyester, Label Width 29/32 in