Pre-Cut Label Stock Roll: 3/8 in x 3/8 in, 3/8 in x 3/8 in, Autoclavable Polyester, White
In Stock
$224.25
/each
Earn 224 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 3/8 in x 3/8 in, 3/...
Item 803TN2
$224.25
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Roll Length | 3/8 in |
| Compatible Mfr Part Number | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Label Height | 3/8 in |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Roll Width | 3/8 in |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Printer Series Compatibility | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Material Properties | Autoclavable |
| Label Material | Polyester |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Label Color | White |
| Label Width | 3/8 in |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803TU0, 52HJ90, 52HJ91, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, 493P74, 60EX35, 60EX34, 60EX31, 60EX30, 803TT2, 803TT3, 60EX29, 803TT4, 60EX28, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TT1 |
| Mfr. Model # | M6-195-481 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 493P74, 52HJ90, 52HJ91, 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 60EX30, 60EX31, 60EX34, 60EX35, 803TT1, 803TT2, 803TT3, 803TT4, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TU0, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, Compatible Mfr Part Number BMP61, BMP71 (with Media Adapter), M610, M611, M710 (with Media Adapter), Label Color White, Label Finish Matte, Label Height 3/8 in, Label Material Polyester, Label Width 3/8 in