Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 1 1/2 in x 1 1/2 in, 1 1/2 in x 1 1/2 in, Clear/White
In Stock
$88.85
/each
Earn 88 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 1 1/2 in...
Item 803TN1
$88.85
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Material Properties | Cryogenic, Autoclavable |
| Roll Length | 1-1/2 in |
| Roll Width | 1-1/2 in |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803TU0, 52HJ90, 52HJ91, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, 493P74, 60EX35, 60EX34, 60EX31, 60EX30, 803TT2, 803TT3, 60EX29, 803TT4, 60EX28, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TT1 |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Label Shape | Rectangle |
| Label Color | Clear, White |
| Printer Series Compatibility | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Label Material | Polyester |
| Label Width | 1-1/2 in |
| Label Height | 1-1/2 in |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Compatible Mfr Part Number | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Mfr. Model # | M6-157-461 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 493P74, 52HJ90, 52HJ91, 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 60EX30, 60EX31, 60EX34, 60EX35, 803TT1, 803TT2, 803TT3, 803TT4, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TU0, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, Compatible Mfr Part Number BMP61, BMP71 (with Media Adapter), M610, M611, M710 (with Media Adapter), Label Color Clear, White, Label Finish Matte, Label Height 1 1/2 in, Label Material Polyester, Label Width 1 1/2 in