Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 1/2 in x 1 1/8 in, 1/2 in x 1/2 in, Clear/White, 500 Labels
In Stock
$108.05
/each
Earn 108 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 1/2 in x...
Item 803TN0
$108.05
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Compatible Mfr Part Number | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Printer Series Compatibility | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Material Properties | Cryogenic, Autoclavable |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803TU0, 52HJ90, 52HJ91, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, 493P74, 60EX35, 60EX34, 60EX31, 60EX30, 803TT2, 803TT3, 60EX29, 803TT4, 60EX28, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TT1 |
| Roll Width | 1/2 in |
| Label Shape | Rectangle |
| Roll Length | 1/2 in |
| Label Height | 1/2 in |
| Label Width | 1-1/8 in |
| Label Color | Clear, White |
| Label Material | Polyester |
| Mfr. Model # | M6-122-461 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 493P74, 52HJ90, 52HJ91, 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 60EX30, 60EX31, 60EX34, 60EX35, 803TT1, 803TT2, 803TT3, 803TT4, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TU0, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, Compatible Mfr Part Number BMP61, BMP71 (with Media Adapter), M610, M611, M710 (with Media Adapter), Label Color Clear, White, Label Finish Matte, Label Height 1/2 in, Label Material Polyester, Label Width 1 1/8 in