Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 3/8 in x 3/8 in, 3/8 in x 3/8 in, Clear/White, -321°F to 230°F
In Stock
$47.90
/each
Earn 47 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 3/8 in x...
Item 803TM9
$47.90
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Roll Length | 3/8 in |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Label Color | Clear, White |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Printer Series Compatibility | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Label Shape | Rectangle |
| Roll Width | 3/8 in |
| Label Width | 3/8 in |
| Label Material | Polyester |
| Label Height | 3/8 in |
| Material Properties | Cryogenic, Autoclavable |
| Compatible Mfr Part Number | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803TU0, 52HJ90, 52HJ91, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, 493P74, 60EX35, 60EX34, 60EX31, 60EX30, 803TT2, 803TT3, 803TT4, 60EX29, 803TT5, 60EX28, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TT1 |
| Mfr. Model # | M6-123-461 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 493P74, 52HJ90, 52HJ91, 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 60EX30, 60EX31, 60EX34, 60EX35, 803TT1, 803TT2, 803TT3, 803TT4, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TU0, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, Compatible Mfr Part Number BMP61, BMP71 (with Media Adapter), M610, M611, M710 (with Media Adapter), Label Color Clear, White, Label Finish Matte, Label Height 3/8 in, Label Material Polyester, Label Width 3/8 in