Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 19/32 in x 19/32 in, 19/32 in x 19/32 in, Clear/White
In Stock
$43.40
/each
Earn 43 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 19/32 in...
Item 803TM8
$43.40
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Label Shape | Rectangle |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Label Color | Clear, White |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Roll Width | 19/32 in |
| Compatible Mfr Part Number | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Label Width | 19/32 in |
| Label Material | Polyester |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Roll Length | 19/32 in |
| Printer Series Compatibility | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Material Properties | Cryogenic, Autoclavable |
| Label Height | 19/32 in |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803TU0, 52HJ90, 52HJ91, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, 493P74, 60EX35, 60EX34, 60EX31, 60EX30, 803TT2, 803TT3, 60EX29, 803TT4, 803TT5, 60EX28, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TT1 |
| Mfr. Model # | M6-201-461 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 493P74, 52HJ90, 52HJ91, 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 60EX30, 60EX31, 60EX34, 60EX35, 803TT1, 803TT2, 803TT3, 803TT4, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TU0, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, Compatible Mfr Part Number BMP61, BMP71 (with Media Adapter), M610, M611, M710 (with Media Adapter), Label Color Clear, White, Label Finish Matte, Label Height 19/32 in, Label Material Polyester, Label Width 19/32 in