Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 1/2 in x 1/2 in, 1/2 in x 1/2 in, Clear/White, -321°F to 230°F
In Stock
$83.75
/each
Earn 83 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 1/2 in x...
Item 803TM7
$83.75
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Printer Series Compatibility | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803TU0, 52HJ90, 52HJ91, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, 493P74, 60EX35, 60EX34, 60EX31, 60EX30, 803TT2, 803TT3, 60EX29, 803TT4, 803TT5, 60EX28, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TT1 |
| Label Material | Polyester |
| Label Width | 1/2 in |
| Roll Width | 1/2 in |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Label Shape | Rectangle |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Label Color | Clear, White |
| Compatible Mfr Part Number | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Material Properties | Cryogenic, Autoclavable |
| Label Height | 1/2 in |
| Roll Length | 1/2 in |
| Mfr. Model # | M6-202-461 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 493P74, 52HJ90, 52HJ91, 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 60EX30, 60EX31, 60EX34, 60EX35, 803TT1, 803TT2, 803TT3, 803TT4, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TU0, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, Compatible Mfr Part Number BMP61, BMP71 (with Media Adapter), M610, M611, M710 (with Media Adapter), Label Color Clear, White, Label Finish Matte, Label Height 1/2 in, Label Material Polyester, Label Width 1/2 in