Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 19/32 in x 1 19/64 in, 19/32 in x 19/32 in, White, 250 Labels
In Stock
$189.75
/each
Earn 189 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 19/32 in...
Item 803TM3
$189.75
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Label Width | 1-19/64 in |
| Roll Width | 19/32 in |
| Label Height | 19/32 in |
| Label Color | White |
| Label Material | Polypropylene |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803TU0, 52HJ90, 52HJ91, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, 493P74, 60EX35, 60EX34, 60EX31, 60EX30, 803TT2, 803TT3, 803TT4, 60EX29, 60EX28, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TT1 |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Printer Series Compatibility | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Roll Length | 19/32 in |
| Label Shape | Rectangle |
| Compatible Mfr Part Number | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Material Properties | Cryogenic, Autoclavable |
| Mfr. Model # | M6-199-7425 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 493P74, 52HJ90, 52HJ91, 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 60EX30, 60EX31, 60EX34, 60EX35, 803TT1, 803TT2, 803TT3, 803TT4, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TU0, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, Compatible Mfr Part Number BMP61, BMP71 (with Media Adapter), M610, M611, M710 (with Media Adapter), Label Color White, Label Finish Matte, Label Height 19/32 in, Label Material Polypropylene, Label Width 1 19/64 in