Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 1/2 in x 1/2 in, 1/2 in x 1/2 in, White, -112°F to 158°F
In Stock
$148.55
/each
Earn 148 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 1/2 in x...
Item 803TM2
$148.55
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Roll Width | 1/2 in |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803TU0, 52HJ90, 52HJ91, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, 493P74, 60EX35, 60EX34, 60EX31, 60EX30, 803TT2, 803TT3, 803TT4, 60EX29, 60EX28, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TT1 |
| Label Width | 1/2 in |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Label Height | 1/2 in |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Label Material | Polypropylene |
| Roll Length | 1/2 in |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Label Shape | Rectangle |
| Printer Series Compatibility | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Label Color | White |
| Material Properties | Cryogenic, Autoclavable |
| Compatible Mfr Part Number | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Mfr. Model # | M6-17-7425 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 493P74, 52HJ90, 52HJ91, 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 60EX30, 60EX31, 60EX34, 60EX35, 803TT1, 803TT2, 803TT3, 803TT4, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TU0, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, Compatible Mfr Part Number BMP61, BMP71 (with Media Adapter), M610, M611, M710 (with Media Adapter), Label Color White, Label Finish Matte, Label Height 1/2 in, Label Material Polypropylene, Label Width 1/2 in