Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 1 in x 1 in, 1 in x 1 in, Cryogenic Autoclavable Nylon, White
In Stock
$193.75
/each
Earn 193 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 1 in x 1...
Item 803TL7
$193.75
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803TU0, 52HJ90, 52HJ91, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, 493P74, 60EX35, 60EX34, 60EX31, 60EX30, 803TT2, 803TT3, 803TT4, 60EX29, 803TT5, 60EX28, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TT1 |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Label Material | Nylon |
| Label Color | White |
| Adhesive Properties | Aggressive Adhesive, Permanent Adhesive |
| Compatible Mfr Part Number | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Label Shape | Rectangle |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Roll Width | 1 in |
| Label Width | 1 in |
| Material Properties | Cryogenic, Autoclavable, Halogen-Free |
| Printer Series Compatibility | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Label Height | 1 in |
| Roll Length | 1 in |
| Mfr. Model # | M6-47-499 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 493P74, 52HJ90, 52HJ91, 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 60EX30, 60EX31, 60EX34, 60EX35, 803TT1, 803TT2, 803TT3, 803TT4, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TU0, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, Compatible Mfr Part Number BMP61, BMP71 (with Media Adapter), M610, M611, M710 (with Media Adapter), Label Color White, Label Finish Matte, Label Height 1 in, Label Material Nylon, Label Width 1 in