Pre-Cut Label Stock Roll: Circle, 1/2 in x 1/2 in, 1/2 in, Cryogenic Autoclavable Nylon, Orange
In Stock
$106.00
/each
Earn 106 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: Circle, 1/2 in x 1/...
Item 803TL4
$106.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Label Shape | Circle |
| Label Height | 1/2 in |
| Material Properties | Cryogenic, Autoclavable, Halogen-Free |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803TU0, 52HJ90, 52HJ91, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, 493P74, 60EX35, 60EX34, 60EX31, 60EX30, 803TT2, 803TT3, 60EX29, 803TT4, 60EX28, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TT1 |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Compatible Mfr Part Number | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Label Material | Nylon |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Roll Length | 1/2 in |
| Label Color | Orange |
| Adhesive Properties | Aggressive Adhesive, Permanent Adhesive |
| Label Width | 1/2 in |
| Printer Series Compatibility | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Mfr. Model # | M6-83-499-OR |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 493P74, 52HJ90, 52HJ91, 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 60EX30, 60EX31, 60EX34, 60EX35, 803TT1, 803TT2, 803TT3, 803TT4, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TU0, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, Compatible Mfr Part Number BMP61, BMP71 (with Media Adapter), M610, M611, M710 (with Media Adapter), Label Color Orange, Label Finish Matte, Label Height 1/2 in, Label Material Nylon, Label Width 1/2 in