Pre-Cut Label Stock Roll: 1 51/64 in Label Ht, 19/32 in Label Wd, 1 51/64 in Roll Lg, White
In Stock
$128.40
/each
Earn 128 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 1 51/64 in Label Ht...
Item 803TJ8
$128.40
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Label Color | White |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803TU0, 52HJ90, 52HJ91, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, 493P74, 60EX35, 60EX34, 60EX31, 60EX30, 803TT2, 803TT3, 60EX29, 803TT4, 803TT5, 60EX28, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TT1 |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Label Height | 1-51/64 in |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Roll Length | 1-51/64 in |
| Label Material | Polyester |
| Material Properties | Cryogenic, Autoclavable |
| Roll Width | 19/32 in |
| Label Width | 19/32 in |
| Service Temperature - General Purpose Laboratory Labels | -320 Degrees F - 266 Degrees F |
| Printer Series Compatibility | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Adhesive Properties | Aggressive Adhesive, Permanent Adhesive |
| Compatible Mfr Part Number | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Mfr. Model # | M6-126-490 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 493P74, 52HJ90, 52HJ91, 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 60EX30, 60EX31, 60EX34, 60EX35, 803TT1, 803TT2, 803TT3, 803TT4, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TU0, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, Compatible Mfr Part Number BMP61, BMP71 (with Media Adapter), M610, M611, M710 (with Media Adapter), Label Color White, Label Finish Matte, Label Height 1 51/64 in, Label Material Polyester, Label Width 19/32 in