Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 1 3/4 in x 1 3/4 in, 1 3/4 in x 1 3/4 in, White, 250 Labels
In Stock
$161.25
/each
Earn 161 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 1 3/4 in...
Item 803TJ7
$161.25
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Label Width | 1-3/4 in |
| Compatible Mfr Part Number | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Printer Series Compatibility | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Label Shape | Rectangle |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Material Properties | Cryogenic, Autoclavable |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803TU0, 52HJ90, 52HJ91, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, 493P74, 60EX35, 60EX34, 60EX31, 60EX30, 803TT2, 803TT3, 803TT4, 60EX29, 60EX28, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TT1 |
| Roll Width | 1-3/4 in |
| Roll Length | 1-3/4 in |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Adhesive Properties | Aggressive Adhesive, Permanent Adhesive |
| Label Height | 1-3/4 in |
| Label Color | White |
| Label Material | Polyester |
| Mfr. Model # | M6-203-490 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 493P74, 52HJ90, 52HJ91, 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 60EX30, 60EX31, 60EX34, 60EX35, 803TT1, 803TT2, 803TT3, 803TT4, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TU0, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, Compatible Mfr Part Number BMP61, BMP71 (with Media Adapter), M610, M611, M710 (with Media Adapter), Label Color White, Label Finish Matte, Label Height 1 3/4 in, Label Material Polyester, Label Width 1 3/4 in