Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 1 21/32 in x 1 21/32 in, 1 21/32 in x 1 21/32 in, White
In Stock
$283.50
/each
Earn 283 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 1 21/32...
Item 803TJ6
$283.50
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803TU0, 52HJ90, 52HJ91, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, 493P74, 60EX35, 60EX34, 60EX31, 60EX30, 803TT2, 803TT3, 60EX29, 803TT4, 60EX28, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TT1 |
| Adhesive Properties | Aggressive Adhesive, Permanent Adhesive |
| Label Color | White |
| Label Width | 1-21/32 in |
| Material Properties | Cryogenic |
| Printer Series Compatibility | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Roll Length | 1-21/32 in |
| Label Shape | Rectangle |
| Label Height | 1-21/32 in |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Compatible Mfr Part Number | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Roll Width | 1-21/32 in |
| Label Material | Polyester |
| Mfr. Model # | M6-124-492 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 493P74, 52HJ90, 52HJ91, 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 60EX30, 60EX31, 60EX34, 60EX35, 803TT1, 803TT2, 803TT3, 803TT4, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TU0, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, Compatible Mfr Part Number BMP61, BMP71 (with Media Adapter), M610, M611, M710 (with Media Adapter), Label Color White, Label Finish Matte, Label Height 1 21/32 in, Label Material Polyester, Label Width 1 21/32 in